Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

Σπουδαίο «διπλό» του Αιγινιακού μέσα στη πρωτοπόρο Κέρκυρα

Με αέρα νικητή έφυγε από την Κέρκυρα ο Αιγινιακός που κέρδισε με 1-3 την ομώνυμη ομάδα, η οποία μέχρι πρότινος ήταν αήττητη. Η ομάδα μας έκανε μια σπουδαία εμφάνιση που
συνοδεύτηκε με τρεις πολύτιμους βαθμούς ξεπερνώντας άνετα το εμπόδιο ίσως του πιο δύσκολου αντιπάλου στο μέχρι τώρα πρόγραμμα. Ο Γεωργίου στο 17’ άνοιξε το σκορ όταν μετά από σέντρα του Πέντα από αριστερά έκανε το 0-1, ενώ μόλις στο 2’ ο Σαμαράς είχε δοκάρι. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 31’ με τον Σουάνη αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Κώστα Νικολαΐδη με δύο ακόμη τέρματα διαμόρφωσαν το τελικό 1-3. Στο 52’ ο Χατζής μετά από εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά με κεφαλιά σημείωσε 1-2, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Σίκιμιτς μετά από παράλληλα σέντρα του Κιβρακίδη έκανε το 1-3.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Παρασκευαϊδης, Ζορμπάς, Σουάνης, Γκόμες, Ραπτάκης, Μπαλντοβαλίεφ, Ανδρεόπουλος (62’ Καραδέμητρος), Σίμιτς, Κουτσόπουλος
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Τόλιος, Γιαζιτζόγλου, Σαμαράς, Λιόλιος, Γεωργίου (62’ Καρακατσάνης), Φαμπίνιο, Πέντα (90+Ζούρκος), Χατζής, Κιβρακίδης, Τσουρλίνοφ (78’ Δμηρτζόγλου), Σίκιμιτς.