Τετάρτη 9 Απριλίου 2014

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ 2-3 ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΒΟΛΟ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ ΕΠΙ ΤΗΣ ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Φωτογραφία αρχείου από τον αγώνα πρωταθλήματος
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ 2-3 ΤΕΛΙΚΟ (Πανθεσσαλικό 18.00)
(13' Τζιώρας πλασέ, 17' Ανιέτε φάουλ-20' Γιαζιτζόγλου σουτ, 40' Ζούρκος σουτ, 70' Κωνσταντινίδης σουτ)
Νίκη Βόλου (Α. Βοσνιάδης): Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Σοϊλέδης, Γκότοβος, Πινιέιρο, Μπακάλης
, Ακασού, Ισαάκ, Ρονκάτο, Ανιέτε, Τζιώρας.
Αιγινιακός (Κ. Νικολαϊδης): Τόλιος, Σαμαράς, Λιόλιος, Κωνσταντινίδης, Γιαζιτζόγλου, Χατζής, Ζούρκος, Μανθάνο, Μπελόν, Γκέσιος, Κουτσοσπύρος.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σέζος (Κιλκίς)
ΒΟΗΘΟΙ: Ναλμπάντης, Πετσερεντζής (Κιλκίς)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: ΣοϊλέδηςΜπακάλης - Κουτσοσπύρος, Γιαζιτζόγλου
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ
1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση
11' Καλή στιγμή για τη Νίκη Βόλου, με το πλασέ του Ρονκάτο να περνάει άουτ
13' Η Νίκη Βόλου ανοίγει το σκορ. Ο Ισαάκ βρίσκει στη πλάτη της άμυνας του Αιγινιακού, τον Τζιώρα ο οποίος με πλασέ κάνει το 1-0 για τους γηπεδούχους
17' Ο Ανιέτε με απευθείας εκτέλεση φάουλ διπλασιάζει τα τέρματα της Νίκης Βόλου.
20' Ο Γιαζιτζόγλου κάνει μια σέντρα από αριστερά, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και καταλήγει στα δίχτυα του Αποστολίδη. Μειώνει 2-1 ο Αιγινιακός.
36' Ο Μανζάνο έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά, μπλόκαρε εύκολα ο Αποστολίδης.
40' Με έναν "κεραυνό" ο Ζούρκος στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Αποστολίδη και ισοφαρίζει για τον Αιγινιακό.
41' Μεγάλη απόκρουση του Τόλιου σε σουτ του Ανιέτε.
45' Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό.
46' Έναρξη της επανάληψης
54' Εκπληκτική ατομική ενέργεια του Μπελόν, που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Αποστολίδη.
59' Κοντά στο 3-2 η Νίκη. Ο Ανιέτε έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα βρήκε και στον Λιόλιο και κατέληξε στην αγκαλιά του Τόλιου.
63' Kάτι σαν σουτ από τον Μπακάλη, η μπάλα έφτασε στο κεφάλι του Ανιέτε και από κει πάνω από τα δοκάρια του Τόλιου.
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αιγινιακό, ο Μανζάνο έκανε τη σέντρα, αλλά ο Κουτσοσπύρος δεν μπόρεσε να βάλει την προβολή και να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.
67' Αλλαγή για τον Αιγινιακό, ο Πέντα στη θέση του Γκέσιου.
70' Ο Κωνσταντινίδης με ωραίο σουτ νικάει τον Αποστολίδη και κάνει το 2-3. Ολική ανατροπή για τον Αιγινιακό.
72' Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου, ο Σουλίδης αντί του Μπακάλη.
74' Αλλαγή για τη Νίκη Βόλου, ο Μανουσάκης αντί του Ρονκάτο.
79' Νέα μεγάλη απόκρουση του Τόλιου σε κεφαλιά του Τζιώρα που κρατάει το 3-2 για την ομάδα του.
80' Αλλαγή για τον Αιγινιακό, ο Δήμου αντί του Μπελόν.
85' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τη Νίκη Βόλου, με τον Τσίτα να παίρνει τη θέση του Ισαάκ.
86' Αλλαγή για τον Αιγινιακό, ο Ζούρκος δίνει τη θέση του στον Γεωργίου.
90+4' Τέλος της αναμέτρησης