Τρίτη 23 Σεπτεμβρίου 2014

Β' ΕΠΣ Πιερίας: Δίας Δίου-Πιερικός Αστήρ Κ. Αγιάννη 2-4 HD VIDEO - Όλα τα γκολ+οι φάσεις

Ευχαριστούμε πάρα πολύ τον αποστολέα του μηνύματος.... Κολίτση Νίκο
Toυ Κολίτση Νίκου
Σε ένα παιχνίδι με πολλές συγκινήσεις και ανατροπές άνευ προηγουμένου, που όμοιό του δε θα μπορούσε να σκηνοθετήσει ούτε ο πιο ευφάνταστος νους σκηνοθέτη, ο Πιερικός
Αστήρ Κάτω Αγιάννη απέδρασε με το διπλό από την έδρα του Δία με το εκκωφαντικό 4-2 στο Δίον, αναρριχήθηκε στην κορυφή και βύθισε την τοπική ομάδα στην ουρά της βαθμολογίας.
Τίποτα δεν προμήνυε την εξέλιξη του αγώνα, όταν λίγα λεπτά μετά την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και ενώ το σκορ είχε διαμορφωθεί σε 1-1 από το πρώτο ημίχρονο, αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων στην προσπάθειά του να αποτρέψει σίγουρο γκολ κάνοντας παράλληλα πέναλτι με το οποίο ο Δίας Δίου με σκόρερ και πάλι τον έμπειρο Λαμπριανίδη (μετεγγραφή από το Διαγόρα Σεβαστής) πήρε το προβάδισμα με 2-1. Αγωνιζόμενη με 10 παίκτες αρχικά και με 9 εννιά στη συνέχεια, μετά και από δεύτερη κόκκινη κάρτα,  με την ψυχολογία σε βάρος της και τον κόσμο στο γήπεδο να παίρνει φωτιά, κατάφερε το ακατόρθωτο. Πέτυχε 3 γκολ σπάνιας ομορφιάς σε λίγα λεπτά με υποδειγματική διαχείριση δυνάμεων, κατανομή χώρων, αντεπιθέσεις και καθοδήγηση από τον πάγκο, με τη χρυσή και πάλι αλλαγή του επιθετικού Δημόπουλου Πασχάλη (2 γκολ) και ένα του Κατσάρα Βασίλη. Την ίδια στιγμή η ομάδα του Δίου βρέθηκε από τον παράδεισο στην κόλαση και ενώ προσπαθούσε να διευρύνει το σκορ χάνοντας ανεπανάληπτες ευκαιρίες με αριθμητικό πλεονέκτημα, κυριολεκτικά έχασε την αυτοσυγκέντρωσή της και τον προσανατολισμό της στο γήπεδο και απογοήτευσε τον κόσμο της με το τελικό σκορ.
Highlights: Όλος ο αγώνας που ήταν διαφήμιση του επιθετικού ποδοσφαίρου, η απίστευτη εξέλιξή του και οι ανατροπές, οι επιθετικογενείς χαφ των γηπεδούχων με όμορφους συνδυασμούς και ατομικές ενέργειες, η μαγική στιγμή της ισοφάρισης του Κάτω Αγιάννη με το εκπληκτικό γκολ του Πασχάλη Δημόπουλου που μόνο το ποδόσφαιρο μπορεί να προσφέρει και οι πανηγυρισμοί, η βοήθεια του κόσμου του Δίου, το ταλέντο του νεαρού γηγενή αριστεροπόδαρου ποδοσφαιριστή Ζαβαντία Βασίλη και η εμπειρία του Λαμπριανίδη Βασίλη.
VIDEO σε επαγγελματική ποιότητα εικόνας και ήχου.