Τρίτη 27 Ιανουαρίου 2015

Α.Ο.Κ Αιγινιακός - Κεραυνός Άσπρου 64-72

Για την 14η αγωνιστική του A΄ τοπικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, ο Α.Ο.Κ Αιγινιακός επιβλήθηκε εκτός έδρας του Κεραυνού Άσπρου με σκορ 64-72.

Στο 1ο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, κλείνοντας το δεκάλεπτο με  14-16. Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα του Αιγινίου ανέβασε την απόδοσή της και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 33-41. Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι, καθώς ο Αιγινιακός έλεγχε συνέχεια το παιχνίδι, κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο με 46-55. Στο 4ο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την διαφορά, τελειώνοντας το παιχνίδι με σκορ 64-72.

Σε δηλώσεις του ο προπονητής του Αιγινιακού Ηλίας Λοτζανιώτης δήλωσε τα παρακάτω: Ξέρουμε ότι το κάθε παιχνίδι έχει την ιδιαιτερότητά του και απαιτεί μεγάλη προσοχή και συγκέντρωση. Νομίζω ότι προσεγγίσαμε το παιχνίδι σωστά και στην άμυνα και στην επίθεση και καταφέραμε να ελέγξουμε τον ρυθμό του παιχνιδιού. Ήταν μια σημαντική νίκη σε μια δύσκολη έδρα. Εμείς θα συνεχίσουμε την προσπάθεια που κάνουμε από την αρχή της χρονιάς και θα κοιτάμε το κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Αυτό που πρέπει να κάνουμε τώρα είναι να επικεντρωθούμε στο επόμενο παιχνίδι που είναι με τον Βαφύρα το επόμενο Σάββατο 31/1 εκτός έδρας.

Δεκάλεπτα : 14-16, 33-41, 46-55, 64-72.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΣΠΡΟΥ (Δημητριάδης) :  Δημάκας Δ., Δημάκας Φ., Διαμαντόπουλος, Μησσιώνης 20, Οξούζης 11(1), Πασχώνης, Πάτσος 3, Στογιαννίδης 6, Στόπος 5, Τοπαλίδης 4, Τσεχελίδης 15(3), Χατζημωυσής.

Α.Ο.Κ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Λοτζανιώτης) : Αργυρόπουλος 10(2), Βαφόπουλος 11, Βουλτσίδης Κ., Κατσιάνος 11(1), Μελίδης 4 , Μωυσίδης 20(1), Ντινόπουλος 14(2), Γκακούδης  2, Κοντόπουλος, Καποδίστριας.