Κυριακή 8 Φεβρουαρίου 2015

Αιγινιακός – Ζάκυνθος 4-0

Με… τρένο μοιάζει τις τελευταίες αγωνιστικές ο Αιγινιακός ο οποίος μετά το «διπλό» στην Αναγέννηση Καρδίτσας διέλυσε την Ζάκυνθο εντός έδρας με 4-0.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές ο Γουέλκαμ ο οποίος σημείωσε τρία γκολ και στην ουσία «καθάρισε» το ματς, με το άλλο τέρμα να το πετυχαίνει ο Μαρτσέλο Πέντα.
Μόλις στο 7’ ο Γουέλκαμ νίκησε τον Ξενοδόχοφ για το 1-0. Αυτό ήταν και το σκορ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στο 49’ ο Πέντα έγραψε το 2-0, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Γουέλκαμ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε διαστάσεις στη νίκη του συγκροτήματος του Σταύρου Διαμαντόπουλου.
Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 72’ όταν ο στράικερ της ομάδας του Αιγινίου σκόραρε για τρίτη φορά μέσα σε αποθέωση.
Αιγινιακός (Σ. Διαμαντόπουλος): Τόλιος, Αραμπατζής, Ροντρίγκο Μπάρος, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Ρίκα, Πολύζος, Ντεβέσα, Πέντα, Γουελκάμ, Καζάκης
Ζάκυνθος (Ν. Ακίνο): Ξενοδόχοφ, Τσόπελας, Καλλιβωκάς, Νόνης, Αποστόλου, Τηλιόπουλος, Μπλέτσας, Κυριακίδης, Ευθυμιάδης, Κρολ, Κριτσμάρεβιτς