Τρίτη 17 Μαρτίου 2015

Βατανιακός-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-3

Ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας επιβλήθηκε εκτός έδρας  3-0 του Βατανιακού και έπιασε στην δεύτερη θέση, τα Τρίκαλα και μπήκε για τα καλά στο παιχνίδι της ανόδου.

Η νίκη του Αχιλλέα δεν ήρθε τόσο εύκολα και το 3-0 αδικεί τον Βατανιακό, που ειδικά στο πρώτο ημίχρονο πάλεψε για να ανοίξει το σκορ. Στο 70  ο Μακράκης, εκμεταλλεύτηκε το λάθος διώξιμο του Τζήμα και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ. Δύο λεπτά αργότερα, με πέναλτι ο Δημητρίου έκανε το 2-0. Το σκορ έκλεισε στο 87 με δυνατό σουτ του Παυλίδη.
Οι συνθέσεις:
Βατανιακός : Τζήμας, Λαζαρίδης Χρ., Καραγιάννης, Πιριτσάους, Παναγιωτίδης Γ., Κατσαμπάς Αθ, Καρτσαμπάς Αλ., Τοπάλι, Ποτουρίδης, Χαλκιαδάκης, Μυλιόρδος.
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας : Σακελλαρίδης, Λαζαρίδης, Ραπτόπουλος, Τασίδης, Δημητρίου, Οικονόμου, Παυλίδης, Δημητρολόπουλος, Μακράκης, Καραγκούνης, Νάκας.