14Αχέρων Καναλακίου1735981614
15Φαρκαδόνα17449192613
16Οπούντιος Μαρτίνου170989239
17Φωκικός1605119325
* Η Νίκη Βόλου έχει -6 βαθμούς με απόφαση της Π.Ε. Super League * Η Νίκη Βόλου έχει -2 βαθμούς με απόφαση της Π.Ε. ΕΠΟ * Ο Πιερικός έχει -6 βαθμούς με απόφαση της Football League * Η Φαρκαδόνα έχει -3 βαθμούς με απόφαση της Π.Ε. ΕΠΟ

Θεσπρωτός-Πύδνα Κίτρους 1-0
Στο -9 από την κορυφή του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής βρίσκεται πλέον η Πύδνα Κίτρους η οποία ηττήθηκε στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής από το Θεσπρωτό στο γήπεδο Φιλιατών.
Το γκολ που έκρινε το παιχνίδι πέτυχε ο Μώκος στο 29′ με κεφαλιά κι αφού η μπάλα χτύπησε σε σώμα αμυντικού. Δοκάρι είχε ο Τρικαλόπουλος στο 81′ για την Πύδνα. Ακυρώθηκε γκολ του Κυπαρίσση στο 47′ ως οφσάιντ.
Το «φιλμ» του αγώνα:
3′ Σουτ του Πετρουζέλλη, έδιωξε σε κόρνερ ο Κωνσταντάκος.
10′ Φάουλ του Μπίκα για τον Θεσπρωτό, κεφαλιά ο Καβαλάρης, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Ταταρίδη.
12′ Σουτ του Τσιούνη, μπλόκαρε ο Κωνσταντάκος.
13′ Φάουλ του Μπίκα, κεφαλιά ο Καρύδης, η μπάλα λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Ταταρίδη.
25′ Σουτ του Μπίκα, μπλόκαρε ο Ταταρίδης.
29′ ΓΚΟΛ! 1-0: Φάουλ του Μπίκα, κεφαλιά ο Μώκος, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα της Πύδνας Κίτρους.
39′ Σουτ του Μπίκα από μακριά, μπλόκαρε ο Ταταρίδης.
42′ Φάουλ του Πετρουζέλλη, η μπάλα πέρασε από όλους, έσκασε στο έδαφος και πέρασε δίπλα από την εστία του Κωνσταντάκου.
47′ Ακύρωση τέρματος του Κυπαρίσση ως οφσάιντ.
52′ Σέντρα του Πανταζή, πέρασε ανεκμετάλλευτη.
58′ Δυνατό σουτ του Σουκρήογλου, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Ταταρίδη.
63′ Σέντραρε ο Κόλλα, έδιωξε ο Κωνσταντάκος.
69′ Φάουλ του Μπίκα, έδιωξε ο Ταταρίδης με γροθιές.
73′ Σουτ του Στεφανίδη, μπλόκαρε ο Ταταρίδης.
81′ Ο Τρικαλόπουλος με σέντρα-σουτ βρήκε τη συμβολή των δοκών.
90’+ 2′ Ευκαιρία για την Πύδνα με τον Κόλλα.
90’+ 3′ Ευκαιρία για την Πύδνα με τον Κυπαρίσση.
Τον αγώνα διηύθυνε ο Τίκας από την Καρδίτσα με βοηθούς τους Βογιατζή από την Καρδίτσα και Λεωνίδα από τα Τρίκαλα. Κίτρινη κάρτα αντίκρυσε ο Καβαλλάρης.
Θεσπρωτός: Κωνσταντάκος, Ηλίας, Πανταζής, Μήτσης, Καρύδης, Μώκος, Σουκρήογλου (70′ Θεοδώρου), Πέντσας (84′ Κοζάκης), Στεφανίδης, Μπίκας (77′ Α. Μητσέλος), Καβαλλάρης.
Πύδνα Κίτρους: Ταταρίδης, Λαζαρίδης, Κόλα, Δημητρίου, Κωτσιόπουλος, Πετρουτζέλλης, Καραγκούνης (64′ Τρικαλόπουλος), Δήμας, Τσιούνης (57′ Σεχολλάρι), Κυπαρίσσης, Μακράκης (84′ Γελαδάρης).

Πηγή: thesprotiaball

Πιερικός-Τύρναβος 1-0
Χάρη σε γκολ του Πέεφ στο 46′ ο Πιερικός επιβλήθηκε με 1-0 του Τυρνάβου και ξεκίνησε ιδανικά το δεύτερο μισό του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι Κατερινιώτες ήταν ανώτεροι των Θεσσαλών και έφτασαν δίκαια στο «τρίποντο» που ήταν το πρώτο μετά από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες.
7′ Σέντρα του Κατσιαμήτα από δεξιά, ο Παπαγιάννης πρόλαβε και μπλόκαρε τη μπάλα.
8′ Σουτ του Νούσια, η μπάλα άουτ.
11′ Κεφαλιά του Τσιρλίδη από το ύψος του πέναλτι, έπεσε και μπλόκαρε στη γωνία του ο Φιρινίδης.
21′ Φάουλ-κομπίνα για τον Πιερικό με Πέεφ-Κατσιαμήτα και τελικό αποδέκτη τον Κουρούπη να σουτάρει και τον Λούγκο να απειλεί την ομάδα του με αυτογκόλ.
44′ Εκτέλεση φάουλ του Κουρούπη από δεξιά, ο Παπαγιάννης έδιωξε προ του Κωνσταντίνου, η μπάλα κατέληξε στον Αποστολίδη που έκανε το δυνατό σουτ με τη μπάλα να κοντράρει σε σώματα αμυντικών και να φεύγει άουτ.
46′ ΓΚΟΛ! 1-0: Φάουλ του Κουρούπη από δεξιά, ασθενής απόκρουση του Παπαγιάννη με τον Πέεφ να παίρνει το ριμπάουντ και να ανοίγει το σκορ με πλασέ.
63′ Σέντρα του Κατσιαμήτα από δεξιά, κεφαλιά του Τσιώλη, η μπάλα άουτ.
65′ Σουτ του Λίταινα, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ.
69′ Κάθετη πάσα για τον Κατσιαμήτα που προ του Παπαγιάννη αστόχησε σε μια σημαντική ευκαιρία για τον Πιερικό.
84′ Εκτέλεση κόρνερ του Κουρούπη, κεφαλιά ο Ανδρέου, η μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Παπαγιάννη.
Τον αγώνα διηύθυνε ο Βρέσκας ενώ βοηθοί του ήταν οι Παπαδάκης και Γιάντσης, όλοι τους Ε.Π.Σ. Ημαθίας.
Πιερικός: Φιρινίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κουρούπης, Γιαλαμιδης, Ανδρέου, Κώτσιας (71′ Τροΐρης), Αποστολίδης (63′ Τσιώλης), Καραμπελας, Πέεφ, Κωνσταντίνου (80′ Δαδακος).
Τύρναβος: Παπαγιάννης, Κριτσάς, Μπαρούτας, Καρατάσιος, Καρλιαμπας, Μανιώτης (46′ Σβερκουλης), Τασιουλής, Λούγκος, Τσιρλιδης (77′ Κόκορας), Νούσιας (46′ Βούζας), Λίταινας.

Πηγή: katerinisport