Πέμπτη 14 Απριλίου 2016

ΑΣ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ - ΠΑΠ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ 57 - 43/ Με νίκη έκλεισε τους εντός έδρας αγώνες το τρένο του Κολινδρού

Με νίκη έκλεισε τους εντός έδρας αγώνες της η ομάδα μπάσκετ του Κολινδρού, αφού μετά από ένα καλό παιχνίδι με ανατροπές και διακυμάνσεις στο σκορ και αρκετά εύστοχα τρίποντα από τις δύο
ομάδες, επικράτησε του μαχητικού ΠΑΠ Πλαταμώνα με σκορ  57 - 43 και γύρισε το εις βάρος της 32-35, που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν το πρώτο καλάθι του Πλαταμώνα στο τρίτο δεκάλεπτο, σημειώθηκε με τρίποντο 3 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του, αφού οι παίχτες του Κολινδρού επιδόθηκαν σε ρεσιτάλ άμυνας με πολλές καλές προσπάθειες και πίεζαν ασφυκτικά σε όλα τα πλάτη και μήκη του γηπέδου.
Από τον Κολινδρό σκόραραν έξι παίχτες, με τον Κατσιάνο να πετυχαίνει 28 πόντους  και να χρίζεται πρώτος σκόρερ του αγώνα.

Υπολείπεται ένα ακόμη εκτός έδρας παιχνίδι για τον Κολινδρό την επόμενη αγωνιστική με την ομάδα του ΑΣ ΚΕΡΑΥΝΟ ΑΣΠΡΟΥ για να τελειώσει η δεύτερη μόλις χρονιά, αλλά άκρως επιτυχημένη από πλευράς ανταγωνιστικότητας, αφού κατέλαβε οριστικά την τρίτη θέση στη βαθμολογία της κατηγορίας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΛΙΝΔΡΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ